ROMANA|ENGLISH
05.07.2019

Reprezentant Vânzări

Recrutăm pentru clientul nostru, companie națională, partener furnizori europeni în echipamente industriale de performanță, specializată în furnizarea de tipul motoarelor electrice, moto reductoarelor si a accesoriilor/serviciilor adiacente, rolul de

REPREZENTANT VÂNZĂRI

Locație: Iași
Nr. poziții vacante: 1

Cerințe:

- studiile superioare (Marketing/Management/Comerț/Economie/Tehnic), reprezintă un avantaj;
- cunoștințe tehnice; mecanică, echipamente electronice și industriale;
- experiență de minim 2 ani pe o poziție similară în vânzări (constituie avantaj experiența pe domeniul vânzării de echipamente industriale);
- experiență în implementarea și asigurarea unui proces de vânzări eficient;
- experiență în implementarea de procese de vânzări;
- foarte bune abilitați de comunicare, planificare și organizare strategică în vânzare;
- foarte bune abilitați de negociere, relaționare și management al timpului;
- capacitate de analiză și sinteză;
- managementul portofoliului de clienți;
- permis conducere - categoria B;
- disponibilitate și flexibilitate pentru deplasări în țară.

Responsabilități:

- realizarea obiectivelor de vânzări și dezvoltarea cotei de piață prin atingerea unui target stabilit;
- identificarea, menținerea si dezvoltarea portofoliului de clienți din zona alocata (piața de interes fiind națională);
- vizitarea periodică a clienților, menținerea unei relații constante cu clienții din zona sa și informarea clienților despre activitatea companiei, produsele oferite spre comercializare;
- respectarea politicilor comerciale ale companiei, respectiv a condițiilor comerciale de lucru cu fiecare client în parte;
- identificarea oportunităților si cunoașterea pieței specifice;
- consilierea clienților si realizarea obiectivelor calitative asumate;
- participarea activă in definirea gamei de produse.

Beneficii:

- pachet salarial & sistem de bonus;
- training-uri de specialitate;
- contract de muncă perioadă nedeterminată;;
- mediu de lucru plăcut, într-o echipă profesionistă  și dinamică;
- mașină de serviciu, laptop și telefon.

Dacă ești pasionat de echipamente industriale și dorești să activezi în industria de profil aflată în continuă consolidare, trimite-ne un CV actualizat la adresa de e-mail
jobs@train2perform.ro.

Galerie foto