ROMANA|ENGLISH
05.07.2019

Responsabil Logistică

Recrutăm pentru clientul nostru, companie națională, partener furnizori europeni în echipamente industriale de performanță, specializată în furnizarea de tipul motoarelor electrice, moto reductoarelor si a accesoriilor/serviciilor adiacente, rolul de

RESPONSABIL LOGISTICĂ

Locație: Iași
Nr. poziții vacante: 1

Cerințe:

- studii medii finalizate;
- disponibilitate și flexibilitate pentru deplasări frecvente în zona alocată;
- capacitate de organizare și planificare a activităților în funcție de prioritate;
- excelente abilități de îndemânare, atenție distributivă și flexibilitate;
- foarte bune abilități de comunicare, disponibilitate la dialog cu furnizorii și partenerii;

- permis de conducere - categoria B.

Constituie un avantaj:

- cunoștințe de mentenanță în producție;
- experiență de lucru in cadrul unei poziții similare.

Responsabilități:

- primește și verifică produsele conform standardelor;
- asigură aprovizionarea cu echipamentele necesare bunei desfășurări a activității;
- asigură livrarea comenzilor către clienții locali, conform procedurii;
- rezolvă neconformitățile produselor primite, in raport cu procedurile interne specifice;
- se ocupă de administrarea și gestionarea depozitului și a spațiului conex;
- organizează activitățile de distribuție respectând limitele de timp agreate; acționează cu promptitudine pentru eficientizarea procesului;
- se asigură de buna funcționare și mentenanța echipamentelor aflate în sediu.

Beneficii:

- pachet beneficii corelat cu experiența profesională;
- mașină de serviciu;
- sesiune de instruire la locul de munca și suport în procesul de integrare organizațională;
- contract de munca pe durată nedeterminată;
- decontarea transportului.

Dacă ești pasionat de echipamente industriale și dorești să activezi în industria de profil aflată în continuă consolidare, trimite-ne un CV actualizat la adresa de e-mail jobs@train2perform.ro.

Galerie foto