ROMANA|ENGLISH
05.07.2019

Specialist Marketing

Recrutăm pentru clientul nostru, companie națională, partener furnizori europeni în echipamente industriale de performanță, specializată în furnizarea de tipul motoarelor electrice, moto reductoarelor si a accesoriilor/serviciilor adiacente, rolul de

SPECIALIST MARKETING

Locație: Iași
Nr. poziții vacante: 1

Cerințe:

- studiile superioare (Marketing/Management/Comerț/Tehnic) reprezintă un avantaj;
-experiență de minimum 2 ani pe o poziție similară în marketing;
- experiență în implementarea și asigurarea unui proces de marketing eficient, administrare site-uri, newsletter, optimizare SEO;
- experiență în realizarea de machete și content writing;
- experiență în implementarea de procese de marketing;
- foarte bune abilități de planificare și organizare strategică în marketing;
- bune abilități de relaționare, comunicare, negociere si management al timpului;
- cunoștințe de comerț Online;
- cunoștințe lingvistice: limba engleză - nivel mediu.

Reprezintă un avantaj:

- cunoștințe tehnice, în special din zona echipamentelor industriale.

Responsabilități:

- realizarea activităților de brand management (Social Media, materiale publicitare, newsletter, comunicate de presă, gestionarea paginii web, etc);
- scrierea de content și implementarea politicilor de promovare a produselor si serviciilor în vederea creșterii vizibilității companiei;
- realizarea de analize si statistici privind produsele furnizate de către companie;
- implicarea activă în definirea gamei de produse;
- studii de piață privind identificarea cererii din piața de profil;
- analiza cererii vs. ofertă și realizarea campaniilor promoționale;
- asigurarea suportului informațional pentru agenții de vânzări;
- administrarea stocului de materiale promoționale;
- coordonarea campaniilor de marketing și implicare activă în organizarea evenimentelor (târguri de profil).

Beneficii:

- pachet salarial corelat cu performanța;
- training-uri de specialitate și susținerea în activitate;
- contract de munca perioada nedeterminata;
- posibilitatea dezvoltării unei cariere de succes în domeniu;
- decontarea transportului.

Dacă ești pasionat de echipamente industriale și dorești să activezi în industria de profil aflată în continuă consolidare, trimite-ne un CV actualizat la adresa de e-mail jobs@train2perform.ro.

Galerie foto