ROMANA|ENGLISH
18.03.2019

Back Office Agent cu limba Franceză - Iași și Bacău

Recrutăm pentru clientul nostru, unul dintre cei mai mari furnizori independenți de soluții IT din Europa, cu o prezență de peste 40 de ani pe piața internațională, rolul de

BACK OFFICE AGENT CU LIMBA FRANCEZĂ

Locație: Iași, Bacău
Nr. poziții vacante: 3
Cerințe:
- cunoștințe de limbă franceză - nivel avansat;
- cunoștințe de bază de utilizare a pachetului Microsoft Office;
- bune abilități de comunicare;
- atitudine pozitivă, constructivă, orientată spre rezultate;
- abilități de prioritizare a activităților și de gestionare a timpului;
- capacitate de a lua decizii corecte și rapide;
- atenție la detalii.

Constituie un avantaj:
- experienta de lucru într-un mediu de Servicii Client;
- cunoașterea altor limbi străine de circulație europeană - nivel mediu/ avansat.
Responsabilități:
- înregistrează toate semnalările preluate prin telefon și e-mail în sistemele specifice;
- întreprinde acțiuni conforme cu procedurile de lucru în vederea închiderii acestora;
- plasează comenzi pentru materialele necesare în intervenții;
- stabilește întâlnirile între client și echipa tehnică;
- desemnează echipele tehnice spre soluționarea incidentelor semnalate, în funcție de competența și disponibilitatea lor;
- realizează zilnic rapoarte de activitate, în limitele de timp stabilite.
Beneficii:
- posibilitatea de dezvoltare profesională în cadrul unei companii multinaționale/ Acces la oportunitățile interne de dezvoltare a carierei;
- pachet beneficii atractiv: grilă de salarizare motivantă, bonusuri de performanță, tichete de masă, asigurare medicală privată;
- programe de training specifice activității oferite de la începutul contractului de muncă;
- mediu de lucru internațional.

Fă primul pas spre o carieră în tehnologie! Te invităm să ne trimiți un CV actualizat la adresa de e-mail:jobs@train2perform.ro.

Galerie foto