ROMANA|ENGLISH
15.04.2016

Director Național Vânzări

Clientul nostru, companie de prestigiu care activează în segmentul articolelor promoționale, cadouri business, programe de loialitate și servicii de personalizare, dorește întregirea echipei sale cu un:

Locatia: București
Nr. poziții vacante: 1

Cerințe:

- studii superioare finalizate;
- experiență managerială - coordonare echipe și gestionare bugete în companii naționale / mulținaționale de cel puțin 5 ani;
- cunoștințe de limbă engleză - nivel avansat;
- abilități excelente de comunicare și relaționare;
- stăpânirea tehnicilor de negociere;
- spirit antreprenorial, caracter autonom;
- capacitate de analiză, sinteză și decizie;
- motivație și spirit de echipă;
- capacitate de a gestiona simultan mai multe task-uri;
- persoană cu inițiativă, proactivă, autodidactă;
- disponibilitate de deplasare intensă în teritoriu.

Responsabilități:

- elaborează strategia pe termen lung a departamentului de vânzări în vederea creșterii cotei de piață;
evalueaza piața, estimează cererea și previzionează volumul vânzărilor;
- monitorizează, analizează și adoptă măsuri de îmbunătăţire continua;împreuna cu reprezentanții de vânzări subordonați, vizitează periodic clienții existenți și potențiali;
- elaborează bugetul de venituri și cheltuieli aferent echipei din subordine;
- stabilește obiective SMART și planifică procesele în concordanță cu strategia de vânzări;
- asigură implementarea strategiei de vânzări în punctele de lucru, analizează evoluția vânzărilor la nivel global și individual, identifică soluții de optimizare a pârghiilor de vânzări;
- gestioneaza rațional resursele logistice, financiare și umane alocate;
- monitorizeaza si evaluează periodic, membrii echipei subordonate și propune planuri de dezvoltare personală și/ sau profesională;
- stabilește targetele de vânzări și indicatorii de performanță la nivel național/regional și pentru fiecare membru al echipei în parte;
- dezvoltă echipa de vânzări la nivel național și instruiește/formează noii membri ai acesteia;
- monitorizează și asigură gestionarea corectă a stocului de marfă;
- întocmește rapoartele de vânzări și de activitate specifice departamentului său;
- raportează directorului general.

 Beneficii:

- sesiuni de training specifice activității;
- pachet salarial atractiv constituit din venit fix și bonusuri de performanță ca urmare a rezultatelor individuale și de echipă;
laptop, telefon și masina de serviciu;
- posibilitate oferire suport/pachet relocare.

Ești în căutarea unor noi oportunități sau provocări profesionale în domeniul vânzărilor? Trimite-ne un CV actualizat la adresa de e-mail: jobs@train2perform.ro.

Galerie foto