ROMANA|ENGLISH
14.04.2016

Asistent Departament Logistică și Facturare

Acest anunț este inactiv.

R
ecrutăm pentru clientul nostru, unul dintre principalii producători de lichide pentru întreținere auto și aerosoli cu aplicații tehnice din România

Locatie:
Iași
Nr. poziții vacante: 1

Cerințe:

- studii medii sau studii superioare finalizate;
- experiență anterioară în câmpul muncii de aproximativ 2 ani;
- spirit de analiză şi sinteză, atitudine pozitivă și orientare spre soluționarea problemelor;
- spirit organizatoric, disciplină, perseverenţă;
- iniţiativă, creativitate şi receptivitate la nou;
- foarte bune abilități de comunicare, disponibilitate la dialog cu clienţii şi furnizorii;
diplomaţie în relaţiile cu colaboratorii interni și externi;
- obiectivitate, etică şi integritate;
- bune abilități de operare PC;
- cunoștințe de limbă engleză: nivel mediu/avansat.

Constituie un avantaj:

- studiile economice;
- cunoașterea sau experiența anterioară de lucru cu sisteme de gestiune tip ERP.

 Responsabilități:

- analizează documentele interne privind comenzile clienţilor;
- verifică corectitudinea informaţiilor din documentele interne de livrare, precum şi informaţiile din comenzile clienţilor;
- întocmeşte documentele comerciale pentru livrările efectuate din gestiunile companiei și partenere (facturi, avize);
- urmăreşte închiderea circuitului actelor comerciale, prin confirmarea de către client a primirii mărfurilor/documentelor şi/sau prin înregistrarea în sistemele informatice ale clienţilor;
- comunică cu clienţii pentru lămurirea/rezolvarea situatiilor apărute pe circuitul documentelor sau pentru confirmarea închiderii documentelor comerciale
- informează săptămânal şeful ierarhic cu privire la situaţia documentelor întocmite/gestionate, situaţia diferenţelor la recepţie anunţate de către clienţi, precum şi situaţia soldurilor neachitate de către aceştia;
- solicită informaţii necesare desfăşurării activităţii, de la toţi colegii din departamentul comercial şi financiar;
- întocmeşte situaţii despre vânzările zilnice si situatii centralizatoare aşa cum sunt ele solicitate de către superiorul ierarhic;
- realizeaza rapoarte saptamanale de activitate si transmite propunerile sale cu referire la aceasta;
- ţine evidenţa ieşirilor de mărfuri, utilizând date din sistemul informatic al companiei/din programul de facturare/din soluţia informatică de gestiune, în formatul solicitat de către superiorul ierarhic;
- întocmeşte documente interne de gestionare a informaţiilor şi/sau a ieşirilor de mărfuri;
- gestionează informaţiile privind retururile de produse de la clienţii si depozitele companiei sau cele partenere pe care le comunică direct către departamentul comercial;
- se asigură de corectitudinea înregistrărilor în sistem, împreună cu gestionarul de depozit.

Beneficii:

- pachet salarial corelat cu performanța profesională
- posibilități de dezvoltare profesională
- mediu plăcut și condiții de lucru care respectă cele mai înalte exigențe.

Ești în căutarea unor noi oportunități sau provocări profesionale? Trimite-ne un CV actualizat la adresa de e-mail: jobs@train2perform.ro.

Galerie foto