ROMANA|ENGLISH
19.07.2021

INGINER PRODUCȚIE / TEHNOLOG

Recrutăm pentru clientul nostru, companie internațională specializată în procesarea, tratarea deșeurilor organice - rezidurilor alimentare și transformarea acestora în pulbere regenerabilă,

Locație: Iași.
Prima unitate de procesare din România.

Nr. poziții vacante: 1

Cerințe:

- studii superioare tehnice finalizate, de preferat absolvent al Facultății de Mecanică, Construcții de Mașini și Management Industrial;
- experiență relevantă în domeniu, pe un post similar, de minim 2 ani;

- o bună cunoaștere sau interes ridicat pentru procesele aferente construcțiilor de mașini, echipamentelor industriale sau a liniilor de producție și a montării, respectiv punerea în funcțiune a acestora;
- experiență în coordonarea echipelor - capacitatea de a lucra în/cu echipe multiple;
- abilităţi de planificare și organizare a activităţilor desfăşurate;
- abilități decizionale, creativitate, spirit de observaţie dezvoltat şi orientare către detalii;
- capacitate de analiză și sinteză, adaptabilitate și rezistență la stres;
- orientare spre respectarea termenelor limită și îndeplinirea obiectivelor;

- disponibilitatea și flexibilitatea de a lucra în funcție de stadiul implementării proiectului;
- proactivitate, perseverență, integritate;
- abilități de comunicare și orientare către nevoile colegilor și ale clienților;
- bune abilități de utilizare a pachetului Microsoft Office;
- cunoștințe de limba engleză - nivel mediu/avansat;
- permis de conducere categoria B.

 Responsabilități:

- participă activ la asamblarea și punerea în funcțiune a echipamentelor unității de producție - componentelor liniei de procesare;
- demarează procesul de producție / procesare pe plan local;
- organizează activitățile în cadrul punctului de lucru;
- comunică activ cu echipa de management;
- coordonează, monitorizează și participă la toate fazele proiectelor și asigură asistența tehnică;
- întocmește necesarul de materiale, resurse umane și utilaje specifice fazei de proiect;
- coordonează echipa de execuție;
- întocmește și/sau verifică situația lucrărilor, rapoartelor de lucru, proceselor verbale și orice altă documentație cu caracter tehnic;
- realizează controlul consumului de materiale;
- urmărește ca aprovizionarea cu materialele comandate să se facă la timp și verifică documentele de calitate;
- participă la recepția internă a lucrărilor materialelor și a produselor;
- verifică și validează situațiile subcontractorilor, atunci cand va fi necesar;
- întocmește pontajului membrilor echipei și a subcontractorilor, dacă este cazul;
- stabilește și susține întâlniri cu potențiali clienți, în vederea oferirii de consultanță de specialitate.

Beneficii:

- posibilitatea de a lucra la standarde de calitate înalte, într-un mediu de lucru orientat către un viitor sustenabil, care facilitează dezvoltarea și perfecționarea;
- pachet salarial alcătuit din parte fixă și parte variabilă - bonus corelat cu gradul de atingere a obiectivelor / indicatorilor de performanță agreați;
- sesiuni de training specific activității și suport în procesul de demarare a activității unității de producție/ procesare;
- instrumente adecvate de lucru: laptop, telefon, autoturism de serviciu.

Dorești să faci parte din rândurile specialiștilor preocupați de un viitor mai verde și vrei să contribui la dezvoltarea economiei circulare în România? Atunci trimite-ne un CV actualizat la adresa de
e-mail: jobs@train2perform.ro.

Galerie foto