ROMANA|ENGLISH
12.07.2019

Agent Servicii Clienți - Limba Română

Recrutăm pentru clientul nostru, unul dintre furnizorii naționali de servicii de contact center externalizate, cu o prezență pe piață de aproape 10 ani, rolul de
AGENT SERVICII CLIENȚI - LIMBA ROMÂNĂ
Locație: Iași
Nr. poziții vacante: 5

Cerințe:

- studii medii sau studii superioare finalizate;
- experiența de minim un an în vânzări, prospectare sau într-un mediu de call-center;
- foarte bune abilități de comunicare și negociere;
- perseverență și focus pe îndeplinirea obiectivelor stabilite;
- persuasiune, spontaneitate și proactivitate;
- agreabilitate, atitudine pozitivă și orientare către client;
- capacitate de adaptare, spirit de echipă, atenție la detalii;
- abilități de operare PC și viteză în tehnoredactare;
- interes pentru domeniul Telecom;
- disponibilitatea și flexibilitatea de a lucra într-un sistem de tip ture.

Responsabilități:

- activități de identificare a potențialilor clienți;
- activități de vânzare și suport prin telefon pentru serviciile și produsele din domeniul Telecom;
- identificarea și înțelegerea nevoilor clientului si propunerea de oferte customizate;
- înregistrarea fiecărui apel preluat sau inițiat în baza de date, în conformitate cu procedurile de lucru;
- îndeplinirea targetelor de vânzări stabilite de managementul companiei;
- realizarea de rapoarte și centralizatoare specifice activităților de vânzări;
- promovarea imaginii companiei prin atitudine, cunoştinţe, orientare către client, disponibilitate și proactivitate.

Beneficii:

- posibilitatea de dezvoltare profesională în cadrul unei companii multinaționale /acces la oportunitățile interne de dezvoltare a carierei;
- pachet beneficii atractiv: grilă salarizare motivantă, bonusuri de performanță, tichete de masă, abonament medical;
- programe de training specifice activității și de utilizare a instrumentelor de lucru;
- mediu de lucru plăcut și dinamic.

Vrei sa te alături unei echipe de profesioniști și să-ți dezvolți abilitățile de vânzări în cadrul unui domeniu de actualitate? Atunci trimite-ne un CV la adresa de e-mail jobs@train2perform.ro.

Galerie foto